Časté dotazy

Jaký výkon kamen potřebuji k vytopení domu?

Všeobecně se uvádí, že 1kW výkonu krbových kamen nebo krbové vložky vyhřeje cca 20m³. Tento vzorec ovšem platí pro starší, tepelně neizolované domy a byty!

V současných zateplených novostavbách, můžeme při výpočtu vycházet z předpokladu, že 1kW výkonu krbových kamen nebo krbové vložky vyhřeje přibližně 40m³.

Přesně vám to spočítá jen topenář, který se k vám přijede podívat a zhodnotí stav vašeho zateplení, umístění kamen atp.

Jaká je dodací lhůta kamen?

U skladových kusů je dodací lhůta 3 - 7 dnů. Dle vytíženosti expedice. U vyprodaných položek je dostupnost individuální a můžeme ji pro vás v případě zájmu ověřit. Kontaktujte nás na info@krbarna.cz nebo napište do chatu v dolním pravém rohu stránky.

Jak daleko musí být kamna od zdi?

Minimální odstupy předmětů od topného tělesa, tedy krbových kamen s výměníkem i bez něj, určuje norma ČSN 06 1008/1997. Největší prostor potřebují kamna zepředu – celých 80 centimetrů. Zboku a zezadu by měla mít kamna prostor minimálně 20 centimetrů.

V jaké výšce má být zaústění do komína?

Výška zaústění kouřovodu do stěny vždy závisí na typu topidla.

  • Pokud je nehybný kotel položen přímo na podlaze místnosti, má být výška zaústění 1,6 až 2,1 metru nad zemí. 
  • U závěsného kotle 2,1 až 2,4 metru. 
  • V případě krbu a krbové vložky 1,8 až 2,4 metru.

Tyto údaje by též měla znát topenářská firma, která nám kotel zapojí. Kouřovod smí být ke komínu napojen pouze na jedné ze 4 bočních stran komínové tvárnice a sopouch nikdy nesmí procházet rohem komína.

Proč uvádíte, že výrobek není vhodný jako hlavní zdroj tepla k vytápění?

Dle zákona musí být tato informace uvedena u všech kamen a sporáků, jež mají nižší energetickou účinnost než udává směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES.

Kde mohu kamna vidět?

Kamna značek PRITY, ZVEZDA a VICTORIA si můžete po domluvě prohlédnut ve vzorkovně na adrese U Plovárny 1262/12, Děčín 405 02.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení